Váš košík je prázdný
Jak pracovat s barevnými korektory?

Jak pracovat s korektory
V tomto článku i videu vás naučím, jak pracovat s korektory, aby vaše pleť vypadala svěží, bez kruhů pod očima nebo červených flíčků.
Existuje mnoho odstínů korektoru a každý je vhodný na něco jiného. Korektory jsou tady od toho, aby barevné nedostatky sjednotily a pleť vypadala svěže a třeba i mladě. Pak už stačí dodat jen krásný úsměv.
Z pohledu barevného spektra jsou barvy, které jsou tzv. komplementární tzn. že jsou naproti sobě a pak barvy, kterým se říká analogové nebo analogické a to jsou takové, které tvoří harmonický dojem např. přechod ze žluté do oranžové. I korektory můžeme podle této techniky o barvách jednoduše definovat.
Pojďme se podívat na první odstín korektoru a tím je ŽLUTÝ:
- Podle barevného spektra je naproti žluté barvě barva fialová. Proto pokud máte na obličeji nejčastěji pod očima zbarvené okolí do fialova - použijte žlutý korektor.
Dalším odstínem je korektor ZELENÝ:
- Zelený korektor je tady proto, aby zakryl a neutralizoval začervenalé místa na obličeji, nejčastěji v okolí nosu nebo po akné.
Co s ORANŽOVÝM KOREKTOREM:
- Je dobré ho mít pro jistotu připravený a naučit se ho kombinovat se žlutým korektorem.
- Kdy? Když sama na sobě zpozorujete, že vaše kruhy pod očima například, nejsou typicky fialové, ale mohou jít i do modra. Pak opět podle barevného spektra použijeme barvu, která je naproti modré a to je oranžová.
- místo oranžového můžeme mít i v takovém tónu, který se podobá odstínu pleti nebo rovnou make-up.
RŮŽOVÝ KOREKTOR:
- Vyrovnává tmavé skvrny (pihy, mateřská znaménka) u světlejších typů pleti. Potlačuje modré a zelené tóny a rozjasňuje.
FIALOVÝ KOREKTOR:
- Eliminuje bledou či nažloutlou pokožku a rozptyluje nevýrazný odstín kůže.
- Doporučuje se například na projasnění zralé pleti, která už přirozeně ztrácí svěžest.
Na make-up nebo pod make-up ?
Záleží jestli používáte tuhý nebo tekutý korektor a co zrovna zakrýváte. Není jasně dané, jestli je lepší před make-upem nebo na make-up. Tekuté a krémové korektory mají oproti těm tuhým jednu výhodu - snadno si je na hřbetu ruky namícháte společně s make-upem, takže lehce vytvoříte odstín, který bude ve vašem celkovém líčení působit přirozeněji.
Říká se, že lepšího efektu docílíte, když korektor dáte až na make-up. Nedokonalosti tak budou totiž kryté hned dvakrát a navíc sama zjistíte, že některé nedostatky skryje už make-up samotný.
Stejně jako u všeho, i u korektorů platí, že méně je více. Začněte proto s malým množstvím a podle potřeby ho zvyšujte. Pokud byste si korektoru nanesla příliš, bude mít tendenci ulpívat do mimických vrásek a přivodil by vám víc škody, než užitku.
Připojte se také k našemu facebook profilu a informace o aktuálních akcích, novinkách, soutěžích a trendech získáte jako první.